Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
-
 • Wushu Dolls
 • First Light
 • Main Theme
 • V
 • M&V Bar Lorville 1
 • M&V Bar Lorville 2
 • Majesty of Space
 • Mind Games
 • The Rebel Path
 • Sabre Raven (Trailer)
 • Мусорщики
 • To Hell and Back
 • Orison Voyager Bar
 • The Sacred And The Profane
 • Rite Of Passage
 • Extraction Action
 • Patri(di)ots
 • Scavenger Hunt
 • Outsider No More
 • Never Fade Away
 • Work In Order
 • Technology
 • Gateway
 • Lovely Day
 • Ustawienia:

Our Picks

Top content from across the community, hand-picked by us.

Zagraj w Star Citizen za darmo już teraz - i otrzymaj Drake Dragonfly wart $50 z Lifetime Insurance
Zagraj w Star Citizen za free - i odbierz Drake Dragonfly!

Star Citizen pozostanie zupełnie darmowe przez 9 dni, do 27 sierpnia 2021

Kosmiczna przygoda czeka na Ciebie! Poniżej znajdziesz wszystkie informacje, które pozwolą Ci bezpłatnie zarejestrować się, pobrać grę i przyłączyć do społeczności najbardziej zaawansowanego na świecie Space-Sima, jakim jest Star Citizen. Odwiedź naszą grupę, forum oraz Discord aby zasięgnąć porad weteranów i doskonalić swoje umiejętności w kokpicie statku i poza nim.

Drake Dragonfly z LTI wart ponad $50 ot tak, w prezencie?...

Owszem, nie przywidziało Ci się : ). Jeśli dołączysz już teraz korzystając z referral code - lub założysz w tym celu nowe konto, co również warto rozważyć - hoverbike Drake Dragonfly wraz z wieczystym ubezpieczeniem pojawi się w Twoim hangarze. I zostanie w nim już na zawsze... Chyba że postanowisz gdzieś wyruszyć.

Bez krzty przesady, Dragonfly to rzeczywiście bardzo fajny i przydatny pojazd, a jako prezent wart będzie w tej konfiguracji nawet więcej niż swoje 50 dolarów ceny sklepowej.
Jak w przypadku innych statków, możliwy jest również jego dalszy upgrade. Przykładowo, już za 15 USD więcej, po upgrade możesz cieszyć się górniczym Greycat ROC lub wielozadaniowym klasykiem, Avenger Titanem.

JAK ZACZĄĆ GRAĆ W STAR CITIZEN | STATKI DOSTĘPNE PODCZAS SHIP SHOWDOWN


Jak szybko dołączyć i skorzystać z promocji?<br style="color:#ffffff; font-size:16px; text-align:start"><br style="color:#ffffff; font-size:16px; text-align:start">Jeśli posiadasz już konto Star Citizen, kod GETINTOTHEVERSE już teraz możliwi Ci pobranie clienta, otrzymanie 10% niższej ceny na 6 opisanych niżej statków oraz zalogowanie się w grze i poznanie wszystkich zmian jakie nastąpiły od Twojej ostatniej wizyty. Jeśli nie założyłeś jeszcze konta - lub jeśli chciałbyś otrzymać Drake Dragonfly - koniecznie skorzystaj z referral code podczas rejestracji. Dzięki temu otrzymasz także bonusowe 5000 kredytów aUEC, czyli podwójnie tyle i
 • 0 replies

Wypróbuj Star Citizen za darmo jeszcze przez 9 dni! | 16 darmowych statków! | Ship Showdown: Wrzesień 2020
Star Citizen za darmo jeszcze przez 9 dni!
Świętowanie rozpoczęło się w piątek 9 września 2020, a zakończy się w późną nocą 23 września 2020!
WSZECHŚWIAT CZEKA
Poczuj prędkość, moc i wszechstronność tegorocznych ulubieńców społeczności, wypróbowując Star Citizen za darmo!
Każdego roku w Ship Showdown społeczność koronuje najlepszy statek Przestrzeni. Tym razem będzie zdecydowanie epicko.
Gdy już opadł kurz po pierwszej fazie zawodów... Wyłoniła się słodka szesnastka statków, które przeszły do drugiej fazy zawodów head-to-head!
Wszystkie 16 modeli wybranych przez społeczność możecie wypróbować już teraz, podczas dwutygodniowego wydarzenia Free Fly. Bo w końcu nie ma lepszego sposobu, aby zadecydować, który statek jest materiałem na bohatera, niż tylko wzbić się w przestworza i przetestować go samodzielnie!
Wskocz do Przestrzeni wykonując poniższe czynności i dowiedz się, dlaczego społeczność określiła te 16 statków najlepszymi z najlepszych. A jeśli szukasz dodatkowej pomocy, aby rozpocząć, odwiedź naszą grupę, forum oraz Discord aby zasięgnąć porady i doskonalić swoje umiejętności w kokpicie i nie tylko. 
Z okazji konkursu Ship Showdown zorganizowana została także Promocja Pakietów Startowych - jeśli więc po zakończeniu Free Fly chciałbyś / chciałabyś grać dalej, to teraz jest na to najlepszy moment.
JAK ZACZĄĆ GRAĆ W STAR CITIZEN | STATKI DOSTĘPNE PODCZAS SHIP SHOWDOWN
Wypróbuj Star Citizen zupełnie ZA FREE do późnej nocy 23 września!<br style="color:#ffffff; font-size:16px; text-align:start"><br style="color:#ffffff; font-size:16px; text-align:start">Kod SHOWDOWN2950 daje Ci dostęp do Star Citizen Alpha 3.10 i wszystkich szesnastu statków wybranych przez społeczność Star Citizen w pierwszej fazie Ship Showdown. Na czas trwania wydarzenia dostępny jest również tryb dogfightów w Arena Commander i intensywne potyczki FPS w trybie Star Marine.
Kod wpisujemy u spodu tej strony: https://robertsspaceindustries.com/promotions/ShipShowdown-Free-Fly

R
 • 0 replies

Patch Notes Star Citizen Alpha 3.10, 3.10.1 oraz 3.10.2 | Star Citizen: Polska Społeczność, zapraszamy!
Kwartalna Aktualizacja Star Citizen 3.10 Alpha oraz Aktualizacje Cząstkowe: 3.10.1, 3.10.2 Alpha

Skocz do Patch Notes dla:

Menu kwantowe: Star Citizen 3.10.0 - LIVE.5789362


Patch Notes Star Citizen 3.10.0 - LIVE.5789362


Patch Notes Star Citizen 3.10.1 - LIVE.5855172


Patch Notes Star Citizen 3.10.2 - LIVE.5910184Aktualizacja Star Citizen 3.10.2 Alpha już na serwerach!
RSI Launcher powinien teraz wskazywać: VERSION 3.10.0-LIVE.5789362.


Po aktualizacji zalecamy usunięcie folderu USER w folderze Klienta Publicznego, zwłaszcza jeśli doświadczasz problemów z grafiką lub gra często crashuje. Folder USER możesz znaleźć (przy standardowej instalacji) tutaj: C:\Program Files\Roberts Space Industries\StarCitize\LIVE.
Czyszczenie baz danych: TAK | Trwałość Danych (Long Term Persistence): Włączona
Początkowe aUEC: 20,000

 

Wykonaj skok Quantum Travel do (3.10.0):

Znane problemy


Podsumowanie nowych funkcjonalności


Postacie


Lokacje


Sztuczna inteligencja


Gameplay


Statki i pojazdy


Broń i wyposażenie


Systemy podstawowe
Podsumowanie aktualizacji funkcjonalności


Lokacje


Gameplay


Statki i pojazdy


Broń i wyposażenie


Systemy podstawowe
Poprawki ważniejszych błędów
 Podsumowanie nowych funkcjonalności

Postacie

Wymienne warianty kolorystyczne mobiGlas


Czyszczenie wizora hełmówLokacje
 • 0 replies

Wypróbuj Star Citizen przez 10 dni za darmo! | Tydzień Floty UEE: Invictus Launch Week - "Fleet Week"
Nadchodzące wydarzenie "Invictus Launch Week", znane także jako "Fleet Week", to kolejna okazja do przetestowania Star Citizen zupełnie bez opłat.

Już po raz drugi główna, publiczna strona eventu odbędzie się w nowej hali Bevic Convention Center, którą znajdziecie na planecie ArcCorp, w mieście Area18.

Tradycyjnie do dyspozycji wszystkich goszczących w tym czasie w Star Citizen graczy będzie cała flota statków, a dostępne w danym dniu modele, prezentowane na ekspozycji Bevic, zmieniać się będą zgodnie z harmonogramem, którego rozpiskę znajdziecie poniżej.
Przejdź bezpośrednio Rejestracji lub wybierz kod Referral jednego z graczy np. w tym wątku: Kody referral polskich graczy Star Citizen.

Invictus Launch Week, zwany również Tygodniem Floty, to okres między Dniem Emancypacji (Emancipation Day) a Dniem Zawieszenia Broni (Armistice Day). Wydarzenie podkreśla początek nowego roku poborowego marynarki wojennej United Empire of Earth.

Od 22 maja do 1 czerwca świętuj z nami militarną potęgę UEE, podziwiając niezrównaną inter-galaktyczną flotę oraz testując niektóre z jej statków.

Aby uczcić Invictus Launch Week, organizujemy darmowe loty testowe o imponujących proporcjach!

Wystarczy założyć konto, pobrać grę i dołączyć do reszty graczy na cały czas trwania wydarzenia. Większość wystawianych w Bevic Convention Center statków dostępna jest do bezpłatnych testów, wystarczy więc wybrać żądany statek i wzbić się w powietrze.

Poszczególni producenci kosmicznych maszyn przejmują halę ekspozycji co drugi dzień, sprawdzaj więc co jest akurat dostępne, by odczuć inspirację płynącą ze wszystkiego, co ma do zaoferowania ten wyjątkowy jubileusz.

Każdy ze statków dostępnych we Free Fly, w wyznaczonych dniach producenta znajdzie się również w sklepie na stronie RSI. Udostępniony zostanie także szereg modeli, które nie wezmą udziału we Free Fly, lecz nadal znajdą się w Pledge Store. Zastanawiasz się o których mowa? Pomyśl o sile ognia! W końcu to pokaz wojskowy.

 • 4 replies

Star Citizen: Polska Społeczność - Teatry Wojny a Public Universe. Czy życie jest jak teatr?
Teatry Wojny to oddzielny od Public Universe sandbox, w którym na bardzo dużych, lecz nadal ograniczonej wielkości arenach zmagać się będą ze sobą dwie zbalansowane drużyny. O pracach nad ToW dowiedzieliśmy w grudniu 2019 roku na CitizenCon, później co jakiś czas mogliśmy o nim usłyszeć od wtrącających dygresyjnie, a przy tym nieco enigmatycznie devsów w programach typu Pillars Talk. Mało kto jednak wierzył w ich słowa, kiedy napomykali, że chcieliby zmieścić ToW jeszcze do Alpha 3.9. A jednak coś było na rzeczy.

Czy życie jest jak teatr: Teatry Wojny a Publiczny Wszechświat

Nowy tryb rozgrywki to potencjalnie mnóstwo dobrej zabawy, ale jak wiemy, wszystko ma swoją cenę. Niewątpliwie tak jest i tym razem: prace nad Theaters of War spowolniły rozwój nowych treści dla Star Citizen. Bez wątpienia odbiło się to mocno na aktualnym Alpha 3.9. Skala przedsięwzięcia jakim wydaje się nowy projekt sugeruje, że koszt mógł być tutaj wysoki. I nie da się ukryć: ToW mógł być także odpowiedzialny za bardzo niestabilną formę obecnej aktualizacji. Zasoby ludzkie, nawet w tak dużej firmie, są zawsze ograniczone.

Czy warto więc było zaczynać prace nad trzecim już, oddzielnym od Public Universe trybem?


By jednak odpowiedzieć na postawione pytanie rzetelnie, potrzeba zrozumieć po co ów tryb powstaje. Jego celem jest bowiem nie tyle stworzenie kolejnego rodzaju gameplaya, ale wręcz przeciwnie: jest nim wyciągnięcie "na widelec" kwintesencji konfliktów PvP rozgrywanych w trybie gry otwartej. Dzięki takiemu zabiegowi otrzymamy sandbox, w którym na pierwszy plan wysuną się wszelkie problemy dotyczące rozgrywek z innymi graczami. A więc i trybu Public Universe. Dzięki Theaters of War otrzymamy do testowania mocno skonkretyzowany pakiet testowy, który przyczyni się do wychwycenia problemów z synchronizacją (desync), niską wydajnością oraz innymi błędami.

A wszystko to zostanie podane w mocno angażujący, przystępny i wysoko-oktanowy sposób. W założeniu więc mamy przyjemne z pożytecznym.
 • 0 replies

Aktualizacja Star Citizen 3.9 | Polskie Patch Notes i Znane Problemy | Zagraj w najlepszym, polskim towarzystwie!
Star Citizen 3.9 Alpha - Patch Notes Aktualizacji 3.9.0-LIVE.5107460

Aktualizacja Star Citizen 3.9.0 Alpha  już na serwerach!
RSI Launcher powinien teraz wskazywać: VERSION 3.9.0-LIVE.5107460.  Po aktualizacji zalecamy usunięcie folderu USER w folderze Klienta Publicznego, zwłaszcza jeśli doświadczasz problemów z grafiką lub gra często crashuje. Folder USER możesz znaleźć (przy standardowej instalacji) tutaj: C:\Program Files\Roberts Space Industries\StarCitize\LIVE. 
Czyszczenie baz danych: TAK | Trwałość Danych (Long Term Persistence): Włączona

 

Wykonaj skok Quantum Travel do (3.9.0):

Znane problemy


Nowe funkcjonalności


Postacie


Lokacje


Gameplay


Statki i pojazdy
Aktualizacje funkcjonalności


Lokacje


Sztuczna inteligencja


Gameplay


Statki i pojazdy


Broń i przedmioty
Poprawki ważniejszych błędów

Nowe funkcjonalności

Postacie

Dodano kolekcję odzieży microTech.Lokacje


Otwarto strefę lądowania New Babbage - Wnętrza.Korporacja microTech wybudowała New Babbage na swoją kwaterę główną - luksusowe miasto pełne kopuł i otwartych przestrzeni, które ma inspirować kreatywność i produktywność u  zamieszkujących je pracowników. Inne najnowocześniejsze firmy branż technologicznych, przyciągnięte innowacjami i warunkami najwyższej klasy, również otworzyły w nim swoje biura. Odwiedź miejsce, w którym potentaci technologiczni żyją, pracują, odpoczywają, a nawet imprezują przed wypadem na rekreacyjny weekend w piękne zimowe kurorty.
  • Thanks
 • 0 replies

Star Citizen: Planet Tech V5 - Spłaszczenie
Planet Tech V5 - Spłaszczenie

Zawsze czuliśmy się dumni z powodu naszej wypracowanej pozycji lidera innowacji technologicznych, ale też ze względu na implementację pewnej naukowej dokładności, która umieszcza świat science fiction, występujący w Star Citizen, wśród tytułów (nieco) bardziej realistycznych. Planet Tech V5 stanowi znaczący krok naprzód zarówno pod względem technologii, jak i geograficznej precyzji. W nadchodzącej dużymi krokami Aktualizacji, wszystkie większe ciała orbitalne zostaną dostosowane tak, by ukazały głęboką naukową prawdę, której nie można już dłużej ignorować - płaskie planety i księżyce.


NURKUJĄC W DETALACH

Zdajemy sobie sprawę, że tak inwazyjna zmiana może budzić wątpliwości i pojawią się pytania, jak wprowadzenie V5 wpłynie na rozgrywkę, tło fabularne gry i życie codzienne w przestrzeni. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z poniższymi, potencjalnie często zadawanymi pytaniami:

Czy spadnę z krawędzi planety, jeśli podejdę zbyt blisko?
Tak. Poza względami czysto naukowymi uważamy, że ma to ciekawy wpływ na rozgrywkę. W pobliżu krawędzi może znajdować się cenny przedmiot, lukratywna misja lub intrygujące miejsce, ale czy będziesz wystarczająco odważny, aby zaryzykować długie spadanie? To właśnie deweloperzy nazywają relacją „ryzyka do nagrody”, która zapowiada się bardzo ekscytująco.

tóre kompleksowo wyostrzą twój feel.

Ale... A jeśli dojdę do szczytu góry lub naprawdę wysokiego budynku, czy mogę zobaczyć całą drogę do krawędzi?
Będzie to zależało od wielkości planety.
. . .

Tak jak w przypadku innych poważniejszych zmian, jakie wprowadzaliśmy do Star Citizen, będziemy na bieżąco relacjonować postępy w naszej pracy. Możecie spodziewać się szczegółowych relacji prosto od twórców nadchodzących usprawnień. Nie możemy się doczekać, aby wyjawić wam nawet więcej.
  • Like
 • 0 replies

Garść informacji na temat górnictwa w Star Citizen 3.9 i dalej | Szybki wywiad z Danem Trufinem
Spotkanie Bar Citizen w Liège oraz Star Citizen 3.9
(# Star Citizen mining)

Niedawno, bo jeszcze 7-go marca w Liège, we francuskojęzycznej części Belgii, miało miejsce spotkanie pod szyldem Bar Citizen, w którym obok fanów brali udział prominentni developerzy CIG.  Wydarzenie w którym uczestniczyło ponad 160 graczy, odbyło się w przyjaznej i pozytywnej atmosferze - zebrani dobrze się bawili: wymieniali się doświadczeniami, grali wspólnie w Star Citizen, a nawet zdobywali nagrody w quizach i testach wiedzy o grze.

Nas jednak najbardziej zainteresowały wywiady z twórcami Star Citizen. W tym newsie spieszymy z nowymi informacjami dotyczącymi górnictwa w zbliżającej się aktualizacji Star Citizen 3.9 Alpha oraz bezpośrednio po niej.

Szybki wywiad z Bar Citizen dotyczący górnictwa

Informacje którymi podzielił się z nami Dan Trufin, developer CIG:
Dan jest zadowolony z górnictwa w obecnej formie, choć mimo wszystko, chciałby je wykonać nawet lepiej. Uważa, że trudność i krzywa nauki są wyważone dobrze. Mechanizmy rozdrabniania i ekstrakcji w najbliższym czasie nie będą poprawiane. Zamiast jednak ulepszać coś, co działa zadowalająco, ważniejsze jest według niego wprowadzanie nowych systemów.
 


W nadchodzącym Star Citizen 3.9 Alpha developerzy rozwiną gameplay górniczy poprzez dodanie przedmiotów jednorazowego użytku. Materiały te umożliwią kilkusekundową modyfikację właściwości lasera - przykładowo, stosując je uzyskamy szersze okno rozdrabniania (fracture) lub niższy opór (resistance) skały. Nowa opcja stanowi poszerzenie stosunku ryzyka do nagrody: dzięki użyciu materiałów eksploatacyjnych zwiększysz swoje szanse na rozdrobnienie trudniejszych surowców lub przyspieszysz ich wydobycie, tym samym osiągając lepszy rezultat. Jeżeli jednak nie uda ci się rozbić skały przed końcem efektu czasowego, nie zyskasz nic, a jedynie stracisz wartościowy przedmiot.
 

 • 0 replies

Jak sobie radzą w Star Citizen górnicy? | Statystyki górnicze
Jak radzą sobie górnicy w Star Citizen?

Niedawno Cloud Imperium Games opublikowało graficzne zestawienie dotyczące górnictwa w Star Citizen.
Przedstawione na infografice statystyki dotyczą okresu między 21 Grudnia 2019 a 3-cim Lutego 2020, a więc czasu tuż po premierze załogowego statku górniczego, Argo Mole.

Rozbijamy górnicze dane, czyli podsumowanie

Ilość dni spędzonych przez nas na górnictwie to aż 10 533 (252 794 godziny). Mimo że nie mamy jeszcze ku temu zbyt wielu środków, a statki typu Polaris nadal daleko w przyszłości, trzeba przyznać, że już dziś wydobycie całkiem kwitnie. Widać też wyraźnie, że Argo Mole przyjął się nieźle, choć nadal większość z nas używa wysłużonego Prospectora lub popularnego następcy górniczego kilofa - Greycat Multi-Tool.

Również ilość rozdrobnionych przez te 2,5 miesiąca skałek (ponad 2 miliony) wydaje się ogromna. Niestety szkoda że CIG nie podało w przedstawionych statystykach rzeczy prozaicznej: ilości graczy biorących udział w badaniu. Owszem, prawdopodobnie developerzy policzyli wszystkich, jednak łącznej liczby górników nie poznaliśmy. Może następnym razem, CIG? 🙂

Infografika - Statystyki Górnictwa w Star Citizen
  • Like
 • 2 replies

Aktualizacja Star Citizen 3.8 oraz 3.8.1 | Obszerne Polskie Patch Notes i Known Issues | Dołącz do nas i zagraj z Polakami!
Star Citizen 3.8 oraz 3.8.1- Patch Notes Aktualizacji LIVE.3180042 i LIVE.4222088

Zbiorcze Patch Notes dla Star Citizen 3.8 i Star Citizen 3.8.1

Z uwagi na wprowadzenie SOCS (więcej o tym w dalszej części newsa) w aktualizacji Star Citizen 3.8, zdecydowaliśmy się opublikować listę nowych funkcjonalności i zmian w grze dopiero w momencie wprowadzenia aktualizacji 3.8.1. Decyzję tę podjęliśmy w związku z obniżoną stabilnością wersji 3.8.0, która była pierwszą używającą zupełnie nowej technologii wczytywania danych po stronie serwera. Dziękujemy za waszą cierpliwość i zapraszamy do zapoznania się ze listą wszystkich aktualnych zmian w tym oto zbiorczym newsie. Aktualizacja 3.8.1 wygląda już znacznie lepiej, dlatego życzymy mnóstwa zabawy i do zobaczenia w przestrzeni!

Star Citizen 3.8.1- Patch Notes

Aktualizacja Star Citizen 3.8.1 Alpha  już na serwerach!
RSI Launcher powinien teraz wskazywać: VERSION 3.8.1-LIVE.4222088.  Po aktualizacji zalecamy usunięcie folderu USER w folderze Klienta Publicznego, zwłaszcza jeśli doświadczasz problemów z grafiką lub gra często crashuje. Folder USER możesz znaleźć (przy standardowej instalacji) tutaj: C:\Program Files\Roberts Space Industries\StarCitize\LIVE. Baza persystencji danych została wyczyszczona dla tej aktualizacji.
Czyszczenie baz danych: TAK


Wykonaj skok Quantum Travel do (3.8.1):

Znane problemy


Nowe funkcjonalności


Gameplay


Statki i pojazdy
Aktualizacje funkcjonalności


Lokacje


Gameplay  • Thanks
 • 2 replies

Jak zacząć grać w Star Citizen?
Jak zacząć grać w Star Citizen?

Interesuje cię Star Citizen, lecz nie wiesz od czego zacząć?
Za moment wszystko będzie jasne.
 • 3 replies

Crusader Ares Starfighter - Myśliwiec ponad swoją wagę
Crusader Ares Starfighter - Myśliwiec przekraczający swoją klasę


Informujemy, że Concierge dostali właśnie info o nowym statku: Crusader Ares Starfighter.
Obecnie Aresa mogą zamówić wyłącznie osoby ze statusem Concierge. Jednak warto się z nim zapoznać każdemu - z czasem powinien być powszechnie dostępny.

Crusader Industries Ares Starfighter


Najnowszy statek ze stajni Crusader to nowoczesny myśliwiec stworzony do walki z dużymi fregatami i liczną obstawą. Będzie to statek jednoosobowy, bez pokładu, o dużym zasięgu. Crusader Industries wyprodukuje dwa warianty: wyposażonego w lasery i mocne tarcze Ares Starfighter Ion oraz uzbrojonego w balistyczne gatlingi Ares Starfigher Inferno.

Ares Starfighter Ion


Wersja Ion w zasadzie obudowana jest wokół masywnego lasera Behring FS7E (Size 7), posiada także mocne tarcze - aż 3 jednostki średniego rozmiaru. Aby zmitygować generowane ciepło, potrójne będzie także chłodzenie, podwójne zaś zasilanie. Wszystkie komponenty rozmiaru medium.


Poza działkami Ares w wariancie Ion posiadać będzie 4 rakiety Size 5, 2 niemodyfikowalne podwieszenia z 4 rakietami Size 3 i 2 podobne, z możliwością wymiany.
Ion tym samym może się sprawdzić w walce z dużymi celami, osłabiając i stopniowo zdejmując ich tarcze.

Ares Starfighter Inferno


Wariant Inferno może być przydatniejszy w bojach z obstawą fregat. Posiadać będzie znacznie mocniejszy kadłub, kosztem między innymi tarcz i chłodzenia (podwójne coolery, nie potrójne jak w Ares Ion). Działko Inferno to Behring FS7B - potężny balistyczny gatling Size 7. Broń tego rozmiaru powinna robić sito ze słabiej opancerzonych celów i mocno uszkadzać cele średnio-opancerzone.


Ponadto na jego wyposażeniu znajdzie się identyczny zestaw rakiet jak w przypadku wersji laserowej - 4x Size 5, 2 nieserwisowalne mounty po 4x rakiety Size 3 i 2 identyczne z możliwością modyfikacji.

Dostepność

Statek znajduje się w fazie konceptowej, ale też już w produkcji, więc może tym razem nie będziemy musieli zbyt
 • 1 reply

Szukam Drużyny | Lista Polskich Graczy w Star Citizen (RSI Handle)
Lista Polskich Graczy w Star Citizen (RSI Handle)

Witajcie!

Skok QT do listy graczyJak pewnie wielu z was się domyśla, w Star Citizen można łączyć się w drużyny aby wspólnie doświadczać tej niesamowitej gry. Nie jest to oczywiście przymusem, gra jest otwarta na samotnych wilków. A jednak przemierzanie zimnej przestrzeni bywa ciekawsze w towarzystwie. Nierzadko także solidny kompan pomoże wam wykonać trudniejsze zadanie, odegrać się na piratach, zapolować na bounty czy uratować skórę. Dlatego potrzeba móc się jakoś wzajemnie odnaleźć.

Nasz Hub wkrótce zdecydowanie ułatwi wam poszukiwanie graczy i drużyn, szykujemy w tym celu przydatne narzędzia. Tymczasem jednak, jako że wielu z was o to prosiło, postanowiliśmy zebrać listę nicków (handle) polskich graczy Star Citizen, którzy zdecydowali się nimi podzielić w naszym neutralnym Hubie.

Wstępne instrukcje:

Aby zobaczyć się wzajemnie z inną osobą w Star Citizen, dodaj jej nick do swoich kontaktów w grze lub na stronie Roberts Space Industries:
RSI -> klik w Account -> Contacts
Zanim jednak będziecie mogli się wzajemnie widzieć online, drugi pilot musi dodać cię do kontaktów również.
Uwaga: po wykonanej operacji może być konieczne zrestartowanie gry! Nie zapominajcie o tym kroku w razie gdyby procedura nie zadziałała.

Aby nawiązać kontakt z innymi graczami zapraszamy do skorzystania z jednej z możliwości:
1. Napisania posta w niniejszym wątku
2. Nawiązania kontaktu na naszym kanale Discord: LINK


Lista RSI Handle polskich graczy Star Citizen

Raz jeszcze przypominamy, że aby widzieć się w kontaktach online i móc do siebie dołączać należy dodać się do kontaktów w Star Citizen wzajemnie. | Powrót QT
  • Like
 • 18 replies

Graj za darmo w Star Citizen przez 12 dni! Rozkład Jazdy Intergalactic Aerospace Expo 2949
Graj za darmo w Star Citizen przez tydzień!

Wydarzenie w rozpoczyna się w najbliższą niedzielę 24 Listopada 2019

Też chciałbyś znaleźć się w miejscu widocznym poniżej? Masz okazję. Dołącz do setek tysięcy graczy testujących najpopularniejsze statki we wszechświecie zupełnie za free. Każdego dnia otrzymasz dostęp do licznych modeli jednego z wiodących producentów. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 24-go Listopada 2019.


Screen: "Prawie legalne lądowanie w Area18..."

Nie zapomnij założyć konta tutaj: LINK, zajrzeć do poradnika "Jak zacząć grać w Star Citizen" i dołączyć do polskiej grupy dyskusyjnej o Star Citizen w tym miejscu: LINK

Wpadnij również do nas na Discord, gdzie codziennie dyskutujemy o naszych przygodach, dzielimy się doświadczeniem i umawiamy na wspólne misje, treningi, loty i piesze wyprawy: polski neutralny Discord Star Citizen

Zaglądajcie do niniejszego newsa po dokładne informacje o sposobie aktywacji darmowego tygodnia. Zaktualizujemy opis gdy tylko powstanie strona rejestracyjna.

WSKAZÓWKA: Jeśli zechcesz z nami pozostać, każdego dnia dostępne będą wyprzedaże statków firm, których dni mają miejsce. Pamiętaj by zakładając konto na stronie RSI wpisać w pole czyjś kod referral - to jednorazowa okazja na otrzymanie 5000 UEC. Te podstawowe kredyty naprawdę przydadzą ci się w grze.
Wybierz sobie dowolny ref kod w tym wątku: Zbiórka kodów referral
Następnie możesz śmiało wpisywać w nim swój własny kod widoczny w RSI/Account. Referral ladder wygląda korzystnie.

Poniżej znajdziecie oficjalny rozkład jazdy świętowanej rocznicy, wzbogacony o nasze ułatwienia. Do zobaczenia w przestrzeni!

Intergalactic Aerospace Expo 2949

Największe doroczne spotkanie entuzjastów statków kosmicznych!

Aby uczcić tegoroczną najważniejszą imprezę lotniczą i kosmiczną oraz upamiętnić naszą rocznicę, rozpoczynamy wydarzenie Free-Fly. Od 24 listopada do 5 grudnia masz szansę wypróbować niektóre z najbardziej znanych pojazdów Star Citizen za darmo.


 • 0 replies

Darmowy Tydzień w Star Citizen! | Zagraj korzystając z aż 5 ciekawych statków
Tydzień grania w Star Citizen w pełni za darmo!

Jeśli interesuje Cię najnowocześniejszy na świecie next-genowy space-sim, a nawet symulator życia w roku 2949, no to czekałeś na ten moment.
Od dzisiaj, 28-go października 2019, przez cały tydzień aż do 4 listopada 2019, w Star Citizen Alpha 3.7.1 pograsz zupełnie za free!

W tym celu Cloud Imperium Games przygotowało dla Ciebie aż 5 ciekawych statków.

Jeśli jesteś tu nowy, witaj! Jeżeli wracasz po długiej nieobecności, aby sprawdzić co się zmieniło, witamy ponownie! Jeśli zaś jesteś aktualnym graczem, miło cię u nas widzieć!
To wydarzenie Free Fly pozwoli wszystkim graczom sprawdzić pięć dostępnych przez cały tydzień statków. Jeśli chcesz, rzuć okiem na nasze wprowadzenie do gry.

Najnowsza wersja Star Citizen, Alpha 3.7.1, została właśnie wydana i oferuje mnóstwo aktualizacji i nowych treści. Zejdź pod powierzchnię planet w rozbudowane systemy jaskiń, weź udział w dochodowej sztuce górnictwa i upoluj cenne minerały za pomocą potężnego narzędzia Pyro Multitool lub podziel się walką, celami misji i łupami jakie zdobędziesz wspólnie z innymi graczami. To tylko kilka nowych funkcji w Alpha 3.7.1. Więcej informacji znajdziesz w naszym CommLink.
OBIERZ I ZAINSTALUJ GRĘOdwiedzając stronę Star Citizen 3.7 Free-Fly Event , zostaniesz poproszony o założenie nowego konta lub zalogowanie się i zastosowanie kodu promocyjnego wydarzenia, dając ci dostęp do gry i 5 statków dostępnych przez cały event.

Kod odblokowujący darmowy tydzień z projektem Star Citizen Alpha i pięcioma statkami:


Po zastosowaniu kodu promocyjnego możesz pobrać i zainstalować RSI Launcher, który pozwoli Ci pobrać Star Citizen i po zalogowaniu zapewni ci dostęp do przygotowanego dotychczas Wszechświata.

Warto także byś upewnił się, że twój komputer spełnia minimalne wymagania systemowe pozwalające na komfortową grę.

 • 0 replies

Star Citizen 3.7.0 Alpha już na serwerach LIVE! | Szczegółowe Polskie Patch Notes
Star Citizen 3.7 - Patch Notes Aktualizacji LIVE.3180042

Aktualizacja Star Citizen 3.7 już na serwerach!
RSI Launcher powinien teraz wskazywać: VERSION 3.7.0- LIVE.3180042.
 Nowe Funkcjonalności

Gameplay

Dodano opcję aktywacji głosowej dla transmisji VOIP dostępną w menu opcji FOIP / VOIP.


Dodano kioski z wypożyczalnią statków. 

Kioski umożliwiające wynajmowanie statków i pojazdów znajdują się w rejonie stacji Teasa Spaceport w Lorville (Vantage Rentals) oraz na terenie Riker Memorial Spaceport w Area18 (Traveler Rentals). Gracze mogą określić zamierzony okres wypożyczenia (1, 3 lub 30 dni czasu realnego), przy czym dłuższy czas trwania usługi oferuje lepszą jej wartość ekonomiczną. Wynajmowane statki są ubezpieczone i konfigurowalne. Czas pozostały wypożyczenia przedstawiony jest w mobiGlas i terminalach ASOP.

Gracze podróżujący pieszo mogą od teraz zajmować się również górnictwem, wydobywając surowce z niewielkich skał.

Aby wydobywać minerały i kryształy, gracze będą potrzebować narzędzia wielofunkcyjnego (multitool) oraz końcówki służącej do wydobycia (mining attachment). Oba przedmioty można zakupić w Area18, Lorville oraz w Levski. Po wyposażeniu narzędzia gracz ujrzy interfejs regulujący siłę lasera oraz okno stanu aktualnego skały podobne do tych z mechaniki górnictwa w statku Prospector. Gdy skała zostanie rozbita, cenne minerały odłamią się z niej w drobniejsze kawałki, które można będzie zebrać ręcznie, aby umieścić je w podręcznym ekwipunku gracza.

Na powierzchniach planet i księżyców można od teraz znaleźć rozmaite obiekty do możliwe do zebrania.
  • Like
 • 6 replies

Wyczekiwane Star Citizen 3.6.0 Alpha już na serwerach LIVE! | Sprawdź polskie Patch Notes
Star Citizen 3.6.0 - Patch Notes Aktualizacji LIVE.2247930

Aktualzacja Star Citizen 3.6.0 już na serwerach! RSI Launcher powinien teraz wskazywać: LIVE-2247930.

Nowe Funkcjonalności


Ogólne

Nowa opcja "przytrzymaj by aktywować" dla funkcji śledzenia ruchów głowy (dostępna w comms menu).


Dodano opcje wyboru źródła śledzenia ruchów głowy oraz wybór kamery.Wszechświat

Pojawiły się dodatkowe lokalizacje hakowania crimestatu, nowe terminale oraz aktualizacja systemu hakowania.Hakowanie wymaga obecnie urządzenia jednorazowego użytku, które możesz zdobyć w niektórych lokalizacjach i sklepach. Jest ono przechowywane jako gadżet, który wyciągniesz wciskając klawisz „4”. Urządzenia różnią się stylem i jakością. Te bardziej oficjalne są w stanie wykonać zadanie przy minimalnym zaangażowaniu pilota, kosztem dłuższego procesu hakowania. Inne urządzenia, zwłaszcza nie do końca legalne, hakują bardzo szybko, ale wymagają ciągłej interakcji. Ponadto, dłuższe okresy hakowania narażają gracza na ryzyko wygenerowania kontr-misji aby go powstrzymać. Zaktualizowaney proces dotyczy usuwania crimestat, a także wyłączania Stacji Przekaźnikowych (Comm Arrays). Powolne, niezawodne urządzenia hakujące są do nabycia w niektórych sklepach galaktyki, jak choćby Cubby Blast. Te mniej legalne mogą wymagać poszukiwań u mniej renomowanych sprzedawców. Dodatkowo, w galaktyce znajdujesz teraz więcej lokacji, w których możesz próbować zhakować swą statystykę przestępczości (crimestat).

Na GrimHex zbudowano automatyczne wieżyczki.


Całkowita przebudowa systemu prawa i przestępczości.  • Thanks
 • 0 replies

Ceny i lokalizacje sklepów oferujących statki w Star Citizen
Cenniki i lokalizacje sklepów oferujacych statki


W Star Citizen można obecnie kupować statki korzystając z zarobionych w grze kredytów aUEC. Jest to najlepsza droga dla pilotów, którym niestraszne wykonywanie misji, handel (w tym szmuglowanie), górnictwo, piractwo oraz... kwartalne wipe'y progresu właściwe grze w wersji Alpha. Pamiętajmy jednak że kupowanie pledgy za prawdziwe pieniądze to jedna z ważniejszych form wsparcia umożliwiająca realizację tego projektu.

Poniżej znajdziecie ceny aktualnie dostępnych statków zaprezentowane w listach odpowiednich dla poszczególnych regionów. Zakupów dokonać można za pośrednictwem kiosków zawierających oferty danych stoczni lub bezpośrednio oglądając konkretny statek na wystawach. Generalnie najszerszy wybór oferują zestawienia w kioskach.

Cenniki będa rozbudowywane i aktualizowane.
  • Thanks
  • Like
 • 3 replies

Star Citizen 3.5.1 dostępne już dla wszystkich! | Patch Notes po polsku
Star Citizen 3.5.1 - Patch Notes Aktualizacji LIVE.152499

Naprawiono powtarzające się ponowne uruchamianie pętli skanowania podczas wyszukiwania.


Znacznik misji kradzieży skrytki (steal stash mission) nie powinien już znikać, jeśli użytkownik zginie podczas wykonywania drugiego celu.


W przypadku niektórych ustawień graficznych nie powinno być brakować cieni, co powodowało efekt „filmowego ziarna”.


Misja konserwacyjna Ruto (maintenence mission) powinna już być poprawnie aktualizowana.


Gracze nie powinni już otrzymywać ostrzeżeń UI „Near Restricted Area”, gdy nie znajdują się w pobliżu obszaru ograniczonego.


Szafki na dostawę w Riker Memorial Spaceport powinny teraz stale odradzać skrzynki.


Naprawiono znikanie okularów w barze G-Loc.


Gracze nie powinni już być w stanie ominąć kolizji systemu tranzytowego, aby wyjść z metra i chodzić po mieście.


Misje odzyskiwania czarnej skrzynki nie powinny już być wycofywane gdy gracz odlatuje ze skrzynką.

Pojazdy nie powinny już podskakiwać i odbijać się na podnośnikach statków.


Trafienia powinny teraz być teraz poprawnie rejestrowane, a PIP powinny już działać względnie dokładne.


300i nie powinien już doświadczać zwiększonego przyspieszenia w pewnych stanach uszkodzenia.


Gracze nie powinni już wpadać w Lorville między peron a wagon metra, otrzymując obrażenia lub przewracając się.


Drzwi w Caterpillarze powinny być teraz prawidłowo blokowane.


Kupowanie towarów w placówcach handlowych powinno teraz aktualizować ładowność statku.


Naprawiono błąd, w wyniku którego złoża pojawiały się gdy gracz znajdował się podczas skanowania w odległości mniejszej niż 1000 metrów od nich.


Zniszczone statki są teraz "tylko do odczytku" (read-only) w VMA, wliczając w to hangar, co uniemożliwia im przejście w niewłaściwy stan.


Pasażerowie cudzych statków powinni teraz, po przybyciu na nową stację, poprawnie się w niej odradzać.Techniczne 

Naprawiono 3 awarie (crashe) klienta.


Naprawiono 3 awarie serwera.Do zobaczenia w Star Citizen!
 • 0 replies

Ulubiona gra Marka Hamilla? Squadron 42! | Oraz geneza Star Citizen Chrisa Robertsa w telegraficznym skrócie
Ulubiona gra Marka Hamilla? Squadron 42!

Krótki, szybki news prosto z Twittera Marka Hamilla, legendarnego odtwórcy roli Luke'a Skywalkera z Gwiezdnych Wojen.


Niejaka Anne Marie812, jego fanka, nie wytrzymała i dając upust swej ciekawości, zwróciła się do niego z konretnym pytaniem:

"- Chciałabym tylko wiedzieć, jaka jest ulubiona gra Marka Hamilla? 🤔"

Ten bez wahania odpowiedział:

"- Nadchodzące Squadron 42!"

 

Mark, grający jedną z ważniejszych ról w obsadzonej plejadą gwiazd singlowej wersji Star Citizen, najwyraźniej już dziś należy do jej największych fanów!

Trzeba przyznać, że tym twittem dokonał niebagatelnego wyróżnienia.Prócz Marka Hamilla, w SQ42 zagrają między innymi: Henry Cavill, Gary Oldman, Gillian Anderson, Mark Strong, Liam Cunningham, Ben Mendelsohn, John Rhys Davies i Andy Serkis.

Tutaj możecie zobaczyć trailer:

Data premiery Squadron 42?

Przypominamy, że Squadron 42, o którym pisaliśmy już wcześniej, posiada aktualnie swoją oddzielną, dedykowaną Roadmapę, a przewidywana obecnie data startu wersji Beta tytułu to początek roku 2020. Aby otrzymać dostęp do gry (w tym ewentualnie do faz beta), trzeba wykupić jej Starter Pack, który nierzadko pojawia się w obniżonej cenie pakietu startowego wraz ze Star Citizen Persistent Universe, czyli wersji online.Też nie możecie się doczekać?...

Do zobaczenia w przestrzeni!
~ Commander Sarrivin
 • 0 replies

Trwałe dostosowywanie statków w Star Citizen 3.5.1 - nie tylko dla serii Origin Jumpworks 300!
Dostosowywanie statków już w Star Citizen 3.5.1!


Na początek świetna wiadomość od CGI: wraz z premierą Star Citizen Alpha 3.5.1, zmieniony w grze loadout zostanie zachowany podczas reclaimowania!

Tak wynika ze świeżo opublikowanego FAQ, które odnosi się do nadchodzącego Tier 0 systemu dostosowywania naszych statków. Komponentów zakupionych lub przełożonych z innych maszyn nie utracimy nawet jeśli nasz statek ulegnie zniszczeniu.


Nadal kwartalnie możemy spodziewać się całkowitych wipe'ów progresu, ale widać wyraźnie, że stopniowo otrzymujemy coraz więcej persystencji. Lekki przedsmak tego jak może to wyglądać dostaliśmy już w aktualnym Star Citizen Alpha 3.5 - spróbujcie przełożyć dowolny przedmiot z waszych kwater startowych w inne miejsce. Po wylogowaniu i powrocie do gry znajdziecie go tam, gdzie go zostawiliście.

Zmiany dotyczące persystencji komponentów statków spowodowane są jednak wprowadzeniem większego systemu, o którym przeczytacie w dalszej części newsa.
m tygodniu ;).
  • Thanks
 • 0 replies

Star Citizen Alpha 3.5.0 - Patch Notes, Aktualizacja LIVE.1524999
Star Citizen 3.5 - Patch Notes Aktualizacji LIVE.1524999

Standardowa niewielka poprawka, jednak z kilkoma elementami, które powinny ucieszyć część z nas - zwłaszcza górników! Co jak co, ale stabilność ma znaczenie.

Nie da się również ukryć, iż cieszą dalsze poprawki i polish oświetlenia, oprawy oraz udźwiękowienia ArcCorp i Lorville wraz z okolicami. Cały obszar ArcCorp wygląda naprawdę nieźle, ale widząc niesamowicie spójne wykonanie Lorville po tych kilku ostatnich aktualizacjach, można się było spodziwać dalszych poprawek.

Odnośnie celności działek typu Fixed, nie wypowiem się póki nie przetestuję, ale faktycznie był z tym problem. Jeśli udało się wyeliminować choć część z powodujących niecelność bugów, bardzo dobrze.

Trzeba przyznać, że usterka z przenoszeniem się w Quantum Travel do miejsc poza zasięgiem namierzania kolejnych celów podróży była uciążliwa.  Podobnie paraliż, który przytrafiał się graczom po niektórych crashach, zwłaszcza z otwartym czatem. Trzymam kciuki, że faktycznie owe problemy zostały naprawione. Jeśli możecie to potwierdzić lub zdementować, piszcie koniecznie w komentarzach.

Tutaj zaś możecie przeczytać Patch Notes dużej, kwartalnej aktualizacji Star Citizen 3.5, której premiera miała miejsce ledwie 2 tygodnie temu. Dodała ona do Star Citizen całą nową, pokrytą futurystycznymi zabudowaniami planetę ArcCorp, oraz dwa sympatyczne księżyce: Lyria i Wala.

Do zobaczenia w Star Citizen!
 • 3 replies

Zagraj w Star Citizen za free! Darmowy tydzień: 1-8 maj!
Graj w Star Citizen za free przez cały tydzień!

Wracamy ze świetną wiadomością dla wszystkich zainteresowanych przetestowaniem Star Citizen:
Od dzisiaj, środy 1-go maja 2019 aż do środy 8-go maja 2019 pobierzecie Star Citizen za i pogracie całkowicie za darmo.
Żadnych haczyków, wystarczy założyć konto, pobrać grę i grać.
  • Like
 • 8 replies

Star Citizen Patch 3.5 już LIVE - Patch Notes po polsku!
Star Citizen Patch 3.5 już LIVE na serwerach oficjalnych!


Panie i Panowie Piloci, mamy dobre wieści! Po kilkutygodniowej walce z rozmaitymi bugami oraz wszechstronnych testach na Public Test Universe (PTU), w których udział braliśmy i my, Cloud Imperium Games postanowiło sprawić nam dziś niespodziankę. Ci z Was którzy stale trzymają rękę na pulsie zapewne zwiedzają już nową planetę ArcCorp od kilku ładnych godzin. My musieliśmy przygotować jeszcze nasze podsystemy, ale oto i jesteśmy z rozpiską nowości w aktualizacji Star Citizen Alpha 3.5 - w całości po polsku!

Star Citizen Patch 3.5.0 - Patch Notes
  • Like
 • 0 replies

Wideo ze Star Citizen 3.5: Statki szturmowe, myśliwce, usprawnienia audio, lepsze animacje i...
Najnowsze Around the Verse omawia przede wszystkim nadchodzący system sterowania statkiem (New Flight Model) oraz znaczne usprawnienia w udźwiękowieniu Star Citizen. To bardzo ciekawe tematy, więc warto zapoznać się z materiałem dokładniej. Ale to nie wszystko.

Jak wiecie, w nadchodzącej aktualizacji Star Citizen 3.5 otrzymamy kolejną iterację systemu lotu. Z nowego materiału dowiadujemy się szczegółów pracy nad sztuczną inteligencją przeciwników, która to musiała zostać przeprojektowana z uwagi na mocno zmodyfikowane zachowanie statków. Niektóre ze zmian można było podzielić na te dotyczące AI statków szturmowych (gunships) oraz AI myśliwców.
  • Thanks
 • 0 replies

×

Dołącz do Polskiej Społeczności Star Citizen!

|