Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Star Citizen Hub PL

Jak zacząć grać w Star Citizen?

Recommended Posts

Jak zacząć grać w Star Citizen?

Interesuje cię Star Citizen, lecz nie wiesz od czego zacząć?
Za moment wszystko będzie jasne.

Alpha, Starter Pack oraz Twój Pledge

Aby rozpocząć przygodę ze Star Citizen wystarczy założyć darmowe konto na stronie Roberts Space Industries i zakupić tzw. "game package" (Star Citizen Pack). Ów Starter do Star Citizen to także twój wkład crowd-fundingowy (vide Kickstarter) w rozwój i ukończenie tego niesamowitego, Next-Genowego Space-Sima.

Zrzut ekranu 2019-01-02 13.07.03.png

Startery tradycyjnie zawierają wybrany statek kosmiczny, grę w postaci Digital Download, a więc w wersji elektronicznej, kilka do kilkudziesięciu miesięcy ubezpieczenia (Insurance), twój własny hangar (np. Self-Land Hangar) i jakieś początkowe kredyty (waluta UEC).

Podczas wybierania Startera najcześciej będziesz mieć do wyboru jeden z dwóch statków:

 1. Mustang Alpha -  szybki i zwrotny, lecz dość ograniczony i delikatny;
 2. Aurora MR - wielofunkcyjna, lecz znacznie wolniejsza.

Zrzut ekranu 2019-01-02 13.11.55.png

Jeśli nie jesteś pewna/pewien który statek wybrać, my mimo wszystko polecilibyśmy Aurorę MR. Choćby dlatego, że w przeciwieństwie do Mustanga Alphy posiada ona łóżko, a w kokpicie jakieś półtora metra wolnego miejsca... Może to niewiele, ale dzięki temu z nią przetestujesz w grze póki co znacznie więcej misji, na przykład dostawcze (Delivery). A w razie potrzeby zabierzesz na pokład także kogoś innego.

Zakładanie konta

Rejestracja darmowego konta, na które powędruje twój Start Pack jest łatwa, jednak warto rozjaśnić pewną kwestię:

Star Citizen wymaga od ciebie wprowadzenia aż 3 nicków. Jako że nie każdy z nich można później zmienić, dobrze abyś ich ze sobą nie pomyliła / nie pomylił.

 • Login ID:
  Służy wyłącznie do Logowania oraz kontaktu ze Wsparciem Technicznym. Całkowicie prywatny, unikatowy.
  Po wybraniu nie można już go zmienić!
 • Handle:
  Jest twój publiczny, unikatowy nick, adres profilu na stronach RSI i sposób na to, by nie pomylić Cię z nikim innym. Musi być unikatowy.
  Otrzymujesz jedną darmową możliwość zmiany, kolejne będą odpłatne.
 • Community Moniker:
  Twoje publiczne imię lub nick, jakim chciałbyś być rozpoznawany w Społeczności Star Citizen przez innych graczy. 
  Możesz go zmienić w dowolnym momencie za darmo. Mimo to jednak, dla odróżnienia od reszty Citizenów,  twój Community Moniker będzie opatrzony twoim publicznym Handle opisanym powyżej.

Zadajesz sobie pewnie teraz pytanie, który z tych nicków to twoje imię w grze?...
Otóż, w planach oraz w teorii - żaden. Według samego Chrisa Robertsa, imię twojego pilota wybierzesz bezpośrednio w Star Citizen. Opatrzone one będzie twoim unikatowym publicznym Handle, tak aby można cię było odróżnić od reszty pilotów nazywających się podobnie.

Obecnie jednak Star Citizen jest w fazie Alpha i nie posiada możliwości nazywania bohatera. Z tego też powodu:
Przygotuj się na to, że na czacie i w listach kontaktów w Star Citizen twoim nickiem, imieniem pilota będzie twój Handle!

Zrzut ekranu 2019-01-02 13.45.29.png

Polecający: Referral Code

Rzecz warta wspomnienia - podczas tworzenia konta w Star Citizen możesz podać kod polecającego (tzw. Referral Code).

Warto to zrobić, gdyż dzięki wprowadzeniu tego kodu otrzymasz w grze dodatkowe 5000 UEC (kredytów), a twój polecający zdobędzie jednego poleconego.
Jest to sytuacja win-win, ponieważ te 5 tyś. na początku zdecydowanie uprzyjemni ci ciągłe resety progresu po większych aktualizacjach. Zaś polecający za zbieranie poleconych ma szansę otrzymać drobny upominek. Wspierajmy się wzajemnie!

Zatem do dzieła, pilocie.
Do zobaczenia w Star Citizen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej @Mird. Czekaliśmy na to uzupełnienie. Z uwagi na formę poradnika wprowadzającego, ważne by było zwięźle i krótko. To też istotne, ponieważ ludzie którzy dołączają zwykle nie mają jeszcze pojęcia czy w ogóle będą grać, a co dopiero robić upgrade. Niemniej, są to ważne informacje dla planujących dłuższą rozgrywkę! Stąd idealne miejsce takiego uzupełnienia jest w drugim poście.

Gdybyście chcieli coś jeszcze dopisywać, śmiało. W razie czego przeredagujemy wątek.
Tymczasem, o7.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest w kwestii technicznej jak zacząć grać. Warto wspomnieć że w kwestii technologicznej mocno zaleca się mieć zainstalowane grę na SSD oraz mieć 16GB ramu. Oczywiście na HDD i 8GB ram gra też się uruchomi ale nie będzie to przyjemne ze względu na długi czas ładowania i częste przycinki

 • Like 2
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Information

 • Similar Content

  • By Mird
   Każdy statek do funkcjonowania wykorzystuje szereg podsystemów. Część z nich to układy, które możemy dziś wymieniać na inne, bardziej nam odpowiadające modele. W tym poradniku postaram się w zwięzły sposób objaśnić o co w tym chodzi.
   Temat ten, jak większość, będzie podlegać w przyszłości zmianom. Tekst ten ma za zadanie przybliżyć aktualny stan rzeczy bez zbytniego wdawania się w planowany rozwój tych funkcjonalności.
   W razie zauważenia jakichś błędów bądź nieścisłości, będę wdzięczny za wszelkie uwagi. 🙂
  • By Sarr
   Pomyślałem że wypadałoby założyć prosty, tradycyjny wątek powitań.
   No więc - miło Was widzieć, zarówno tutaj, na grupie jak i w grze, w organizacjach. Będziemy wspólnymi siłami wrzucać trochę fajnej treści.
   Co do mnie, cóż, jestem zwykłym pilotem . Tu przede wszystkim dbał będę o to, by Star Citizen Hub pozostał miejscem neutralnym i aktywnym, ciekawym, przydatnym mnie i innym graczom. Robię to z czystego zamiłowania do tematu, bo skoro mamy możliwości - to czemu nie. Etos dbania o pewne zasady u mnie silny, doświadczenia sporo, więc powinienem jakoś podołać.
   Prywatnie nie należę do niczyjej organizacji. Natomiast dla Star Citizen Hub administruję jej roleplayowo poprzez pilota Commander Aeon. Oczywiście nie sam, potrzeba będzie stworzyć "oddaną sprawie" kadrę :).
   Od razu zapraszam na nasz kanał Discord: https://discord.gg/TH3cQkj
   Z kolei nasz Comm-Link może być przydatny do wysyłania krótkich wiadomości, przypomnień o wydarzeniach, czy jakkolwiek zechcecie.
   No i zakładajcie swoje kluby - to dobry sposób by nawiązywać kontakty niezależnie od organizacji.
  • By DamianArbuz🍉
   Witajcie!
   W tym temacie zbieramy w formie listy proste i przydatne wskazówki oraz dobre nawyki znacznie ułatwiające grę.
   Stosując się do tych zaleceń skrupulatnie zbieranych przez doświadczonych pilotów szybko staniecie się lepsi.
   Dotyczyć to może różnych tematów związanych z uniwersum gry.
   Jako Polska społeczność w Star Citizen chcemy nieustannie ulepszać się i wymieniać cennymi doświadczeniami.
   Pozwoli to abyśmy byli szanowani i uważani za dobrych, doświadczonych pilotów.

   Lista ProTipsów posiada umowną strukturę złożoną kolejno z:
   wersji, na której działa porada porady krótkiego wyjaśnienia, komentarza Koniecznie podzielcie się swoimi poradami w komentarzach pod postem zbiorczym.
   Wspólnie wybierzemy najlepsze z nich umieścimy na poniższej liście.
   Fajnie byłoby ułożyć porady od najlepszej do najgorszej. Piszcie uwagi!
   Aktualna lista ProTipsów:
   porada 1 (wersja 3.4.x)
   Nie wyłączaj zasilania po wylądowaniu, jeżeli jesteś w niezaufanym otoczeniu! Wyłączenie zasilania powoduje, że tarcze twojego statku nie są włączone przez co w razie nieoczekiwanego ataku na twój statek jest bez szans na przetrwanie. porada 2 (wersja 3.4.x)
   Wyłączenie silnika statku podczas skoku Quantum spowoduje natychmiastowe wyjście z Quantum. Bardzo przydatne gdy przed kimś uciekasz a on zawsze skacze w to samo miejsce co ty. Nie ma szans, że znajdzie ciebie po wyjściu z Quantum między dwoma punktami skoku. Ten sposób pozwala też skrócić czas dotarcia do miejsca, gdzie nie da się bezpośrednio dotrzeć w Quantum ponieważ nie jest ono oznaczone przez znacznik (np drug lab). Trzeba tylko obrać punkt startowy skoku oraz punkt docelowy skoku w taki sposób aby nasz rzeczywisty cel, do którego chcemy dolecieć znajdował się "po drodze". Wtedy wychodzimy z Quantum w momencie, w którym mijamy naszą docelową lokację. porada 3 (wersja 3.4.x)
   Od razu przyzwyczaj się do zaawansowanego sterowania. Zaawansowane sterowanie daje dużo więcej możliwości kontroli statku. Pro gracze muszą to znać! 😉 porada 4 (wersja 3.4.x)
   Wyłącz "cinematic cameras" w opcjach gry. Jest to domyślnie włączona opcja, która sprawia, że przy odpalaniu rakiety kamera przez chwilę przełącza się na widok lecącej rakiety śledząc ją aż do momentu jej wybuchu. To za bardzo niepraktyczne rozwiązanie bo nagła zmiana perspektywy powoduje dezorientację pilota oraz to że traci on na jakiś czas cel z oczu. porada 5 (wersja 3.4.x)
   Misje czasowe "ECN Alert" można wykonywać i powtarzać póki licznik czasu dostępności nie dojdzie do zera. (wersja 3.4.x) Zaraz po wykonaniu misji "ECN Alert" pojawi się ona ponownie do wybrania w mobi glass. Dzięki temu możemy szybko zarobić sporą ilość pieniędzy. Zwłaszcza, że kolejna misja pojawia się niedaleko miejsca zakończenia poprzedniej misji. Misje te wykonuje się w okolicach Delamara i polegają one na osłanianiu uszkodzonego Starfarera przed piratami.
  • By DamianArbuz🍉
   Przejście na zaawansowane sterowanie otwiera nam więcej możliwości sterowania w grze.
   Zarówno podczas lotu naszą maszyną ale też podczas poruszania się o własnych nogach.
   Daje nam to przewagę w walce i ogólnie pojętej rozgrywce.
   Przechodząc ze sterowania podstawowego (które jest domyślne) na zaawansowane należy liczyć się z tym, że niektóre klawisze zmieniają swoje funkcje.
   Na przykład wyłączenie zasilania statku w zaawansowanym sterowaniu to klawisz 5. Podczas gdy na podstawowym przycisk 5 służy do włączania świateł statku.
   Dlatego warto przejść od razu na zaawansowane sterowanie zanim przyzwyczaimy się do latania na podstawowych klawiszach.

   Dokładniejsze przypisanie klawiszy można sprawdzić w menu.
   Poradnik dotyczy wersji obecnej star citizen czyli 3.4.x
   Ja opiszę teraz w jaki sposób przejść na zaawansowane sterowanie w kilku prostych krokach:
   Z menu głównego wchodzimy do OPTIONS
   Wybieramy KEYBINDINGS
   Klikamy w Advanced controls customization

   Na liście rozwijanej Control profiles wybieramy pozycję Keyboard Advanced

   Ustawiamy wszystko jak na poniższym obrazku po czym klikamy przycisk LOAD - gotowe 😉

   Właśnie ustawiliście sobie zaawansowane sterowanie 😉
   Pamiętajcie, że musicie się przyzwyczaić do nowej konfiguracji 🙂
   Uważajcie zwłaszcza na wyżej wymieniony przycisk 5 na klawiaturze.
   Wyłączenie zasilania tuż nad powierzchnią planety może skończyć się nieciekawie 😉
 • Who's Online   1 Member, 0 Anonymous, 8 Guests (See full list)

 • Popular Contributors

 • Mobiglass Comm-Link

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Upcoming Events

 • Citizen Clubs and Forums

 • Najnowszy komentarz

  • Mogło to być połączenie wielu czynników, w tym przegrzanie się silnika lub wyczerpanie mocy w systemie zasilania, a Mantis mógł faktycznie dokonać interdykcji z Quantum Travel. Takie wyłączenie systemów statku jeśli już pochodzi z zewnątrz, dokonywane jest raczej przez statki posiadające EMP, jak Avenge Warlock, Sabre Raven czy ten nowy heavy fighter Sentinel. Dzieje się to wtedy z powodu wyładowania elektromagnetycznego skutkującego utratą mocy, ale by zadziałało taki statek musiałby znajdować się w bardzo bliskiej, kilkuset-metrowej odległości od Ciebie. Poza tym, Freelancer ma dość mocne tarcze, a to potrafi zmniejszyć skuteczność EMP.
   Będziemy obserwować to wszystko dalej. Brzmi ciekawie, ale istnieje szereg zagrożeń do zbalansowania i być może także bugów do naprawienia. Nikt na tym etapie nie wie jak będą tego używać gracze, więc jest to całkiem interesujące. Nie, aż tak mocny to nie jest : ). Od tego są właśnie EMP. Mantis potrafi "jedynie" wyciągać inne statki z podróży kwantowej i uniemożliwiać im jej ponowne zainicjowanie. Ta druga opcja zadziała jednak tylko w promieniu 2 kilometrów od Mantisa. A ów statek RSI do najmocniejszych maszyn lekko mówiąc nie należy.
×