Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
-
 • M&V Bar Lorville 1
 • M&V Bar Lorville 2
 • First Light
 • Main Theme
 • V
 • Majesty of Space
 • Mind Games
 • The Rebel Path
 • Sabre Raven (Trailer)
 • Мусорщики
 • To Hell and Back
 • Wushu Dolls
 • Orison Voyager Bar
 • The Sacred And The Profane
 • Rite Of Passage
 • Extraction Action
 • Patri(di)ots
 • Scavenger Hunt
 • Outsider No More
 • Never Fade Away
 • Work In Order
 • Technology
 • Gateway
 • Lovely Day
 • Ustawienia:

Information

 • Blogs

  1. List od Przewodniczącego, Chrisa Robertsa

   „To, co czynimy teraz, odbija się echem w wieczności”
   – Marek Aureliusz


   Rok 2023 był przełomowym rozdziałem dla Cloud Imperium i obu naszych gier.

   star-citizen-list-od-chrisa-robertsa-top.jpg

   Wraz z Alfą 3.18, która była naszą pierwszą publikacją w 2023 roku, nasz zespół dostarczył Persistent Entity Streaming (PES) – podstawową technologię niezbędną dla realizacji Server Meshingu (SM). Jak wspominaliśmy w poprzednim liście, PES to najcięższy fragment prac związanych z SM, wymagający największego nakładu sił inżynieryjnych. Dlatego pokonanie wyzwań związanych z tą aktualizacją w zeszłym roku było dla nas kluczowe. Premiera Alfy 3.18 okazała się dużo bardziej wymagająca, niż się spodziewaliśmy, odkryliśmy wtedy też problemy z naszą bazą danych, widoczne dopiero przy obciążeniu, jakie obserwujemy wyłącznie w grze LIVE – inne niż na testowym serwerze PTU  (Persistent Test Universe). Poza tym ujawniła się nam spora liczba mniejszych problemów wynikających z faktu, że uniwersum jest prawdziwie trwałe: o ile znalezienie wraku pozostałego z bitwy innych graczy sprzed tygodnia jest niesamowite, o tyle lądowanie w hangarze, gdzie rozbiły się trzy statki, blokując lądowisko, już takie fajne nie jest. Powoli, ale skutecznie radziliśmy sobie z tymi problemami (i innymi), ale był to trudny okres zarówno dla zespołu, jak i dla społeczności. Wyzwania te nie tylko przetestowały nasze umiejętności i determinację, ale także pokazały, że jesteśmy wytrwali, bo sobie z nimi poradziliśmy.

   Oprócz PES, 2023 przyniósł długo oczekiwaną implementację Złomiarstwa (Salvage), na którą składają się rozbiórka kadłubów, struktury statków, podzespołów oraz naprawa, jak również powiązane z nową profesją misje. Handlowcy skorzystali tymczasem z generalnego remontu ("overhaul" - no pun intended!) i ulepszeń systemu cargo, a gracze wszelkich rodzajów doczekali się nowych misji, zarówno PVE, jak i PVP.

   star-citizen-gatac.jpg

   Nasza developerska podróż osiągnęła w zeszłym roku serię znaczących kamieni milowych, a wszystkie stały się absolutną atrakcją tegorocznego CitizenCon 2953. Nie sposób przecenić wagi tego wydarzenia dla wszystkich w CIG, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że był to nasz pierwszy CitizenCon w realu od ponad czterech lat! Od samego początku byliśmy zasilani Waszym entuzjazmem, brakowało nam więc tej energii dzielenia się wzajemną pasją wobec gry, którą budujemy.

   Wydarzenie to było niesamowitą afirmacją całej naszej ciężkiej pracy nad Star Citizen i Squadron 42 w 2023 roku. Zanotowaliśmy również najlepszy czwarty kwartał w historii gry pod względem liczby logowań i aktywności graczy. Dzięki Wam i ogromnej fali graczy napływających w końcówce roku, 2023 był dla nas rekordowy! Osiągnęliśmy najwyższe w historii dzienne i miesięczne liczby aktywnych graczy, unikalnych logowań oraz spędzonych w grze godzin. Ponad 1,1 miliona z Was postawiło stopę w Trwałym Wszechświecie (PU) w 2023 roku!

   Kolejnym ważnym kamieniem milowym w 2023 roku było pełne powitanie zespołu Turbulent w rodzinie CIG. Turbulent, nasi partnerzy od końca 2012 roku, odpowiadają za znaczną część naszej infrastruktury online i znacznie przyczynili się do naszego rozwoju i sukcesu. To przejęcie pozwala nam usprawnić nasze starania i formalnie zapewnia znaczącą obecność w Montrealu w Kanadzie, będącym jednym z centrów talentów w branży gier wideo. W ramach tego przejęcia zyskaliśmy dwóch kluczowych dyrektorów: Benoita Beausejour, Dyrektora Technicznego Turbulent, który staje się CTO w Cloud Imperium i szefem naszego Core Technology Group (CTG). Benoita znacie już z jego prezentacji o Server Meshing podczas ostatnich dwóch CitizenCon'ów. Drugim ważnym dyrektorem, który zasilił nasze szeregi jest Marc Beaudet, były CEO Turbulent. Stał się on naszym Starszym Wiceprezesem ds. Operacji Studia, odpowiedzialnym za funkcjonowanie i dobrobyt ponad tysiąca osób pracujących nad Star Citizen i Squadron 42, podzielonych między nasze pięć biur w Austin (Texas), Los Angeles (Kalifornia), Manchesterze (Wielka Brytania), Frankfurcie (Niemcy) i teraz w Montrealu (Kanada).

   Kiedy patrzę wstecz na 2023 rok, mając te kilka miesięcy na refleksję i docenienie ciężkiej pracy zespołu wokół mnie, mogę powiedzieć, że nasze doświadczenie na CitizenCon 2953 oraz entuzjazm naszej społeczności, zarówno na pokazie, jak  i w grze, gdy rekordowe liczby graczy logowały się do Star Citizen w zeszłym roku, napełniły mnie nie tylko dumą, ale także głęboką wdzięcznością i nową energią na kolejny rok.

   star-citizen-many-screens.jpg

   A zapowiada się naprawdę niesamowity rok!

   W przypadku Squadron 42 przenosimy grę ze stanu "kompletnego pod względem funkcji" do stanu "kompletnego pod względem zawartości", upewniając się, że będzie odpowiednio dopracowana i godna miana duchowego następcy Wing Commandera. Prace nad tym celem zmierzają do wielkiego finału – nasz zespół zanurzył się w pracy po uszy i daje z siebie wszystko. Jestem niezmiernie podekscytowany kształtem, jaki przybiera gra i będziemy mieć więcej do podzielenia się z Wami podczas tegorocznego CitizenCon, który odbędzie się w Manchesterze w Anglii.

   Na froncie Star Citizen zespoły przygotowują się do wprowadzenia Server Meshing i rozszerzenia uniwersum na wiele układów planetarnych.

   star-citizen-jumpgate.jpg

   W realiach świata Star Citizen, jednym z kluczowych momentów w dziejach ludzkości jest "Dzień Pierwszego Skoku". Tego dnia, 10 kwietnia 2271 roku, legendarny astrofizyk i pilot Nick Croshaw odkrył i pokonał Punkt Skoku (Jump Point), stając się pierwszym człowiekiem poza Układem Słonecznym.
   Na jego cześć, odkryty system nazwano Croshaw. Owa pionierska podróż, określana jako „Skok, który odmienił losy ludzkości” , doprowadziła do kosmicznej przyszłości, którą przedstawiamy w Star Citizen i Squadron 42. 
   Pewnie zastanawiacie się, czemu opowiadam tę historię – otóż, nieco wyprzedzając rocznicę 10 kwietnia, w miniony weekend mieliśmy własne obchody Dnia Pierwszego Skoku na kanale Technicznego Podglądu! W ramach testów naszych postępów nad Server Meshingiem i Technologią Warstwy Replikacyjnej, otworzyliśmy nasze pierwsze, działające Bramy Skoku (Jump Gates). Gracze, po raz pierwszy w historii, mogli przetestować podróże między dwoma systemami! Śmiałkowie skorzystali z tuneli czasoprzestrzennych, podróżując między Stanton a Pyro, podczas gdy systemy te płynnie ładowały się i wyładowywały z pamięci. Zainteresowanych informuję, że nasz odpowiednik Nicka Croshawa jest wśród Evocati i nazywa się "MrTrash" - uważamy, że to on, jako pierwszy w społeczności, dokonał udanego skoku! Warto też podkreślić, że podczas wspomnianego testu osiągnęliśmy 350 graczy obecnych jednocześnie na jednym shardzie (czyli warstwie replikacyjnej z dwoma połączonymi serwerami), ustanawiając nowy rekord Star Citizen!

   Po wielu latach ciężkiej pracy dla celu, który wielu uważało za niemożliwy, jesteśmy o krok od dostarczenia jednego z ostatnich elementów technologii, który umożliwi połączony, wspólny wszechświat - taki, gdzie tysiące ludzi może jednocześnie brać udział w galaktycznych przygodach.

   Zaprosiłem Benoita, który jako nasz nowy CTO nadzorował ten historyczny test, aby podzielił się kilkoma przemyśleniami na temat tego monumentalnego kamienia milowego, który pomógł osiągnąć:

   Cytat

   star-citizen-benoit.jpg„Jako nowy Dyrektor Techniczny w Cloud Imperium, jestem podekscytowany dołączeniem do rodziny CIG i kierowaniem naszym zespołem technologicznym. Jesteśmy oddani przesuwaniu granic możliwości, a reprezentowanie i praca z tą grupą pionierów i odkrywców to prawdziwy zaszczyt.

   Jedną z moich pierwszych inicjatyw jako CTO było uruchomienie kanału Technicznego Podglądu (Technical Preview Channel). To przestrzeń, gdzie deweloperzy mogą wraz z graczami bez obaw testować duże zmiany technologiczne na długo przed ich właściwą premierą, co pielęgnuje ducha otwartego procesu twórczego dzielonego z naszą społecznością. 

   W 2024 roku nasza podróż z Server Meshingiem nabiera rozpędu po latach pełnej poświęcenia pracy. Zbliżamy się do oryginalnej wizji, którą sobie założyliśmy.
   Ta podróż zaczęła się długi czas temu od wprowadzenia funkcji streamingu do StarEngine, takich jak Client-side Object Container Streaming (OCS), potem Server-side Object Container Streaming (SOCS), następnie przeszliśmy do Persistent Entity Streaming (PES), aby utrzymywać pełen świat gry online; każdy krok zbliżał nas do celu – obsługi populacji graczy na poziomie MMO w wysokim jakościowo środowisku o olbrzymiej skali.

   Przygotowujemy się do wypuszczenia warstwy replikacji w wersji 3.23. To wielka sprawa – fundament, na którym budujemy całą sieć (mesh). Jako gracze odczujecie to głównie w momencie awarii serwera (30k) - nie wyrzuci was od razu z gry, a raczej łagodnie przywróci sesję, pozwalając kontynuować rozgrywkę. Dla deweloperów ten kamień milowy oznacza pełne rozdzielenie symulacji od replikacji - gigantyczny sukces zarówno dla gry, jak i dla StarEngine.

   Ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Działamy pełną parą by wystartować naszą pierwszą wieloserwerową sieć w Star Citizen Alpha 4.0. W niej wiele serwerów współpracuje symulując fragmenty wszechświata. Jako gracze, będziecie mogli bez przeszkód odwiedzić Pyro przez Bramę Skoku. Przejścia między tunelami międzysystemowymi będą całkowicie płynne dzięki pracy wielu serwerów. Shardy pomieszczą też więcej graczy, więc łatwiej spotkacie przyjaciół (albo wrogów) po drodze. 

   To zaznaczy nowy początek w architekturze naszej gry. W nadchodzących tygodniach i miesiącach przygotujcie się na kolejne testy Technicznego Podglądu z różnymi konfiguracjami sieci: wiele serwerów gry na układ gwiezdny, płynne przejścia bez Bram. Mówimy tu o układach, gdzie serwery dedykowane są całym planetom i księżycom, inne skupiają się na Strefach Lądowania lub kluczowych lokacjach. Do tego dochodzą eksperymenty z dużą liczbą graczy.
   Czuję autentyczną dumnę, że mogę być częścią tego zespołu. Choć czekają nas wyzwania, jestem pełen optymizmu, wiedząc, że przed nami wspaniałe sukcesy.
   O7!"
   – Benoit Beausejour, CTO

   Wybiegając myślami w przyszłość, zespół pozostaje skoncentrowany i oddany sprawie wprowadzenia społeczności na zupełnie nowe terytoria wraz z premierą systemu Pyro i Star Citizen Alpha 4.0. Trudno przecenić, jak wielki i przełomowy będzie to moment – pozwoli on o wiele większej liczbie osób grać wspólnie, a także płynnie podróżować między różnymi układami planetarnymi.

   Wszystko to wskazuje, że 2024 będzie naszym największym i najlepszym rokiem w uniwersum Star Citizen. Ale Star Citizen Alpha 4.0 to jeszcze nie koniec drogi! W związku z tym mam dla was więcej ekscytujących wieści.

   Jak ujawniliśmy podczas CitizenCon, gdy Squadron 42 osiągnęło status kompletności pod względem funkcji, teraz możemy jeszcze szybciej przenosić rozwiązania opracowane dla Squadron 42 do trwałego wszechświata Star Citizen.

   W ramach tego procesu, pod koniec ubiegłego roku zdecydowaliśmy o reorganizacji zespołów Star Citizen i Squadron 42, by w większym stopniu je zintegrować. Ma to ułatwić wprowadzenie do Trwałego Wszechświata (PU) efektów kilkuletniej pracy w postaci nowych funkcji, szlifów i dopracowania detali. To jednocześnie oznacza obranie kursu na linię mety dla samego Star Citizen.

   Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w sieciowym MMO nie istnieje ostateczna linia finiszu. Będziemy dodawać nowe funkcje i treści nieustannie przez wiele, wiele lat. Mimo to, Star Citizen 1.0 definiujemy jako zestaw funkcji i zawartości, przy którym grę można uznać za „komercyjnie” wydaną. Oznacza to, że jest przyjazna dla nowych graczy, stabilna i dopracowana, z wystarczającą ilością rozgrywki i treści, aby nieprzerwanie angażować graczy. Innymi słowy, nie jest już w fazie Alpha czy Wczesnego Dostępu.

   Podobnie jak zaplanowaliśmy podróż Squadron 42 do stanu "kompletności pod względem funkcji" i nadchodzącego statusu "kompletności pod względem zawartości", poświęciliśmy sporo czasu na przyjrzenie się, co ma oznaczać Star Citizen 1.0 i co będzie potrzebne, aby do tego etapu dotrzeć.

   star-citizen-bengal-carrier.jpg

   Aby to ułatwić, z radością ogłaszam, że nasz niezawodny Rich Tyrer obejmie nową rolę Starszego Reżysera Gry, nadzorując rozwój zarówno Star Citizen, jak i Squadron 42 u mego boku. Dzięki tej zmianie zaczniecie zauważać szybsze przenoszenie funkcji i zawartości ze Squadron 42 do Star Citizen. Zaczynamy już od wersji Alpha 3.23, która zapowiada się na jedną z największych aktualizacji w historii pod względem nowych funkcji trafiających do rąk graczy. Kiedy na CitizenCon ogłosiliśmy, że przeniesiemy efekty pracy przygotowanej i doszlifowanej dla "kompletności pod względem funkcji" w Squadron 42, nie żartowaliśmy!

   Jako reżyser SQ 42, Rich odegrał kluczową rolę w doprowadzeniu projektu do obecnego statusu "feature complete". Pod jego kierownictwem Squadron 42 doświadczyło znacznego przyspieszenia rozwoju – to tempo, jak przewidujemy, poniesie nas ku stanowi "kompletności pod względem zawartości", fazy Beta, a w końcu wydaniu pełnej wersji tej gry.

   Cytat

    

   star-citizen-rich-tyrer.jpg"Po pierwsze, chciałbym skorzystać z okazji, aby powiedzieć, jak wspaniale jest wrócić do pracy nad Star Citizen. Niektórzy z Was mogą mnie już znać. Byłem Dyrektorem ds. Podstawowych Mechanik Gry, zanim przeniosłem się, by kilka lat temu objąć stanowisko Reżysera Gry nad SQ42. W tej nowej roli wejdę na pokład, aby pomóc przesunąć Star Citizen w kolejny etap rozwoju, ostatecznie zwieńczony opuszczeniem Wczesnego Dostępu i wydaniem wersji 1.0.
   Zacząłem od ustalenia, jakie funkcje i treści są potrzebne do stworzenia w pełni zrealizowanego kosmicznego MMO, jednocześnie kładąc podwaliny pod przyszłe aktualizacje. Aby było całkowicie jasne – nie oznacza to powrotu do tablicy projektowej ani całkowitej zmiany wizji tego, czym jest obecnie SC. Z owym celem przed oczami, wraz z Chrisem stworzyliśmy roadmapę, która poprowadzi nas aż do wersji 1.0 i zarysowuje wszystkie funkcje i treści, których potrzebujemy. Co równie ważne, pokazuje też to, co dostarczymy już po pełnym wydaniu gry.

   Biorąc pod uwagę, że moja obecna rola to sprawowanie pieczy nad oboma projektami wraz z Chrisem, a także fakt, że SQ42 osiągnął kamień milowy "kompletności pod względem funkcji", nadarzyła się okazja do gruntownej reorganizacji zespołów. W rezultacie, znaczna część drużyn deweloperów odpowiedzialnych za rozgrywkę wraca, by skupić się na SC. Wykorzystaliśmy również tę okazję, aby odejść od wysoce wyspecjalizowanych zespołów, takich jak Zespół Funkcji Aktorów czy Zespół Funkcji Pojazdów, na rzecz bardziej ogólnych zespołów zajmujących się rozgrywką. Pozwoli nam to być dużo bardziej elastycznymi i wziąć na siebie część cięższych zadań, które zwykle były domeną tamtych ekip.
   Choć zespoły te nadal będą kluczowe dla realizacji SQ42, teraz skupią się przede wszystkim na przenoszeniu wszystkich istniejących funkcji do SC, a także pracy nad zupełnie nowymi możliwościami, takimi jak budowanie baz i crafting. To pomoże nam dopełnić wrażenia dostępne w wersji 1.0.

   Naszym zamiarem jest, by z każdą kolejną aktualizacją przybliżać się do tego ostatecznego celu. Spodziewajcie się dużych aktualizacji co kwartał, ze znaczącymi zmianami w od dawna nietkniętych systemach, takich jak ekonomia, ubezpieczenia itp. Towarzyszyć im będzie cała gama usprawnień jakości życia w mechanikach ekwipunku, misji, mobiGlas i tym podobnych, a to wszystko w połączeniu z zupełnie nowymi funkcjami i treściami.
   Wyznaczyliśmy sobie bardzo ambitne cele, zarówno dla zespołów tworzących grę, jak i technologię, ale Chris i ja naprawdę wierzymy, że są one do osiągnięcia. Mam nadzieję, że zaczniecie zauważać ten postęp, poczynając od 3.23.

   ► Rich Tyrer, Starszy Reżyser Gry

   Pracując w tandemie, Rich i ja nadal będziemy wytyczać strategiczną wizję mającą tchnąć życie w zamierzone doświadczenie rozgrywki w Star Citizen. Jak powiedział Rich, przez ostatnie kilka miesięcy nasze zespoły były zajęte planowaniem kolejnych ważnych kamieni milowych na drodze Persistent Universe, a ich zwieńczeniem będzie to, co nazywamy "Star Citizen 1.0". Gdy ta roadmapa otrzyma swoją ostateczną formę i zostanie zatwierdzona, z niecierpliwością podzielimy się z Wami zarówno wizją, jak i planem jej realizacji jeszcze w tym roku.

   W ramach wspomnianej reorganizacji rozwoju wprowadziliśmy kilka znaczących zmian. Od strony osobistej przeniosłem się z Los Angeles do Austin w Teksasie, aby być bliżej strefy czasowej naszych głównych zespołów deweloperskich w Manchesterze, Frankfurcie i Montrealu. Spędzam dużo czasu w naszym największym studio w Manchesterze, gdzie pracuje prawie 600 osób. Razem z Richem i drużynami działamy nad ukończeniem Squadron 42 i Star Citizen. W związku z tym podjęliśmy trudną decyzję o poproszeniu zespołu deweloperskiego z Los Angeles, który coraz częściej wspierał główne zespoły w Manchesterze, o przeniesienie się i dołączenie do innych zespołów, głównie w Manchesterze, ale także w Austin i Montrealu. Los Angeles, choć mniejsze, pozostanie ważnym biurem dla firmy. Skupiamy się w nim na roli wsparcia biznesowego poprzez Marketing, Finanse, Dział Prawny i Kadry. Niestety, w ramach tej reorganizacji, pożegnaliśmy Dyrektora ds. Trwałego Wszechświata (PU) na serwerach LIVE (Persistent Universe Live Director), Todda Papy'ego. Z powodów rodzinnych wrócił on z Wielkiej Brytanii do USA w ubiegłym roku. Po długim zastanowieniu uznałem, że nie możemy sobie pozwolić by przez znaczną część roku to stanowisko było obsługiwane zdalnie, z dala od głównego zespołu w Manchesterze. To smutny moment, ponieważ Todd przez ostatnie 9 lat ciężko pracował nad Star Citizen, wnosząc mnóstwo ważnego wkładu i zapewniając doskonałe przywództwo swoim zespołom. Życzę mu powodzenia i z niecierpliwością czekam na to, czym zajmie się w przyszłości.

   Będę tęsknił za słonecznym niebem i plażami Los Angeles, ale Star Citizen i Squadron 42 są priorytetem. Podróż jest dłuższa i trudniejsza, niż zakładałem jedenaście i pół roku temu, ale ostateczny cel ekscytuje i daje poczucie spełnienia o wiele bardziej. Nigdy w najśmielszych snach nie spodziewałem się, że będę miał okazję zbudować coś na tak dużą skalę i z takimi ambicjami jak Star Citizen. Czuję się niesamowicie pobłogosławiony Waszym wsparciem i jestem zdeterminowany, by dać z siebie wszystko na finiszu.

   W maratonie mówi się, że ostatni kilometr jest najtrudniejszy. Ale cytując rzymskiego cesarza Marka Aureliusza:
   *"To, co robimy teraz, odbija się echem w wieczności!"*

   Czekam niecierpliwie, byście jak najszybciej dostali w swoje ręce Star Citizen Alpha 3.23. Nareszcie będzie można doświadczyć wielu funkcji, nad którymi ciężko pracowaliśmy przez ostatnie kilka lat, a to zaprowadzi nas wprost do Invictus Launch Week w maju. W ramach przygotowań do Invictusa przygotowaliśmy serię misji, w których zdobędziecie odznaki UEE Civilian Defense Force. Ukończenie wszystkich zadań potencjalnie da Wam (niesamowicie potężne i bez precedensu) ulepszenie w grze, dzięki czemu będziecie gotowi stawić czoła XenoThreat w bardziej osobisty sposób!

   star-citizen-austinbarcitizen.jpg

   Siła Społeczności

   star-citizen-chris-roberts.jpgMocą napędową naszego sukcesu są ludzie – każdy z Was, bez wyjątku. Razem zbudowaliśmy społeczność, która nie tylko odgrywa kluczową rolę w procesie powstawania gry, ale również ucieleśnia naszą wspólną pasję do uniwersum Star Citizen. To Wy ciągle pchacie nas naprzód. Bez Waszego entuzjazmu, ochoty do testów, odporności na bugi i crashe, głośnego wyrażania opinii oraz wytrwałości na tej długiej i krętej ścieżce, nie byłoby Star Citizen, ani CIG.

   Byliście obecni podczas pamiętnego rzutu hełmem i pierwszego otwarcia bramy hangaru w Alpha 0.8. Razem po raz pierwszy przemierzaliśmy rozległe połacie Trwałego Wszechświata w Alphie 2.0 i to Wy byliście na pokładzie, gdy dokonywaliśmy pierwszych lądowań w Alpha 3.0. A już niebawem, dzięki Server Meshingowi, opuścimy System Stanton i zapuścimy się w bezprawne ostępy Systemu Pyro w Star Citizen Alpha 4.0. Potem zaś, na horyzoncie zamajaczy Star Citizen 1.0! Przyszłość nigdy nie była tak obiecująca!

   I nie mógłbym być szczęśliwszy, odbywając tę podróż z Wami wszystkimi!
   ~ CHRIS ROBERTS
   ZAŁOŻYCIEL & CEO

   QUANTUM TRAVEL - WRÓĆ NA SZCZYT 

   Ważne Linki:
   🚀  Przypominamy, że warto dopisać się na listę polskich graczy w tym wątku:
   https://www.starcitizen-hub.pl/topic/63-szukam-druzyny-lista-polskich-graczy/?page=3
   🚀  Dodać własny Referral Code do naszego rotatora wpisując go tutaj:
   https://www.starcitizen-hub.pl/topic/8-zbiorka-kodow-referral/?page=4
   🚀  Oraz napisać o sobie kilka słów, abyśmy mogli się lepiej poznać: 
   https://www.starcitizen-hub.pl/topic/6-powitania/?page=3


   Pierwsze kroki ze Star Citizen? Zajrzyj do naszej grupy dyskusyjnej i na nasz serwer Discord. Pamiętaj jednak, że większą wartość dla naszej neutralnej Polskiej Społeczności niosą wątki na forum - zawsze będą one trwalsze i łatwiejsze do znalezienia, przysporzą Ci także wiecznie rosnącej reputacji.

   Do zobaczenia w przestrzeni!
   ~Commander Sarrivin

 • Member Statistics

  855
  Total Members
  2020
  Most Online
  rex89pl
  Newest Member
  rex89pl
  Joined
 • Who's Online   1 Member, 0 Anonymous, 2 Guests (See full list)

 • Upcoming Events

  No upcoming events found
 • Członkowstwo w Organizacjach   100 members have voted

  1. 1. Czy należysz już do jakiejś organizacji?


   • Tak, do jednej organizacji
   • Tak, do wielu organizacji
   • Nie, ale zamierzam dołączyć
   • Nie, obecnie nie planuję dołączać

  Please sign in or register to vote in this poll. View topic
 • Dołącz na Discord

 • Popular Contributors

×

Dołącz do Polskiej Społeczności Star Citizen!

|