Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
-
  • M&V Bar Lorville 1
  • M&V Bar Lorville 2
  • First Light
  • Main Theme
  • V
  • Majesty of Space
  • Mind Games
  • The Rebel Path
  • Sabre Raven (Trailer)
  • Мусорщики
  • To Hell and Back
  • Wushu Dolls
  • Orison Voyager Bar
  • The Sacred And The Profane
  • Rite Of Passage
  • Extraction Action
  • Patri(di)ots
  • Scavenger Hunt
  • Outsider No More
  • Never Fade Away
  • Work In Order
  • Technology
  • Gateway
  • Lovely Day
  • Ustawienia:

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Podzielę się z wami moim doświadczeniem z Tobii eye tracker 5. Jeżeli zainteresuje Cię i zdecydujesz się kupić ale czegoś nie wiesz - pytaj śmiało pomogę 🙂

tobi_eye_tracker_5_b.jpg tobi_eye_tracker_5_d.jpg tobi_eye_tracker_5_c.jpg

Tobii eye tracker 5 ! Mam teraz już 3 dni użytkowania za sobą i wydaje mi się , że ustawiłem Tobiasza tak jak chciałem i tak jak należy. Porównując do kamerki internetowej to jakby próbować porównać umiejętności latania pingwina i orła bielika. Tobii i jego możliwości śledzenia ruchu oczu to coś niesamowitego dodającego wyższy level imersji. Rozglądanie się na boki jest naprawdę bardzo przyjemne , płynne i praktycznie zawsze wracasz do pozycji „neutralnej” . Autocentralizowanie jest  bardzo dobre i widać to gołym okiem jak po zmianie pozycji głowy i powrocie Tobii niejako wyśrodkowuje delikatne niechciane odchyłki. Owszem już parę razy zdarzyło mi się totalnie zgubić centrum patrzenia . Były to przypadki podczas QT kiedy to chwyciłem za komórkę i całą trasę odwróciłem wzrok całkowicie w dół pochylając się przy tym . Po odlepieniu się od smartfona obraz był skierowany  stanowczo za mocno w górę . Sposób na to ? Prosty  wystarczy bind na reset pozycji i gotowe . Podczas całej gry kiedy to nie odwracałem wzroku od monitora praktycznie 0 problemów . Kiedy chciałem użyć paneli w kokpicie - no cóż trzeba nauczyć nie ruszać głową . Totalnie stop ! Inaczej cały czas się obraz będzie nam ruszać . Ale kiedy w bezruchu - są delikatne ruchy kamery ale nie na tyle uciążliwe żeby nie móc  bez problemowo obsługiwać kokpit. Być może nie ustawiłem jeszcze wszystkich opcji dobrze . Może jest jakaś która spowalnia gesty podczas przybliżania . Co do samego śledzenia oczu jest to coś niesamowitego. Bardzo precyzyjne i bardzo szybko reaguje na ruchy - praktycznie natychmiastowo łapie ruch oczu. Namierzanie przeciwnika rakietami ? Wystarczy patrzyć się na cel aby go ztargetować i trzymać cały czas w zielonym kółeczku na full.

image.png

Również samym patrzeniem można odchylać kamerę.
Jest to o wiele delikatniejsze niż ruch głową ale bardzo przydatne aby na szybko zerknąć na nie mieszczące się w zasięgu kadru ekrany bez konieczności ruszania głową. Jedyny minus jaki dostrzegłem i w kamerce i w tobiaszu to przemieszczanie się fotela bądź wykrzywianie pozycji siedzenia .

Nie ma chyba osoby która przez 5 godzin siedzi w fotelu w totalnym bezruchu. Przy zmianie pozycji w prawo lub lewo oczywiście zmieniamy środek w grze. Jest to na razie jedyny mankament jaki dostrzegłem . Kadr przesuwa się ale nie na tyle żeby utrudniało grę lecz zwyczajnie np. Celownik z okienkiem qt są rozjechane. Bez użycia eye trackingu/head trackingu niektóre statki zwyczajnie mają te celowniki rozjechane. Natomiast przy użyciu Tobiasza i po poprawieniu pozycji jestem w stanie zrównać je ze sobą idealnie . Dodam jeszcze że tak jak producent zaleca (max screen  27” z ratio16:9 i 30” z ratio 21:9)  tak telewizor się nie nadaje do tobiego . Jest nieprecyzyjny i gubi osiowość . Koniec końców Tobii to rewelacyjne urządzenie z kategorii tych które nie wymagają zakładania na głowę żadnych markerów do trackingu . Nie noszę okularów ale z tego co mi wiadomo nawet w okularach Tobii radzi sobie bez problemowo. Tak więc 5 punktów dla gryffin…. Dla immersji ! Haha.

tobi_eye_tracker_5_e.jpg tobi_eye_tracker_5_a.jpg
Update: Dodane screeny ~S.

  • Like 1
  • Thanks 2

Jeżeli zaczynasz przygodę z Star Citizenem a moje materiały Ci pomogły - zachęcam Cię również do skorzystania z mojego  Refferal Linku  STAR-YSQB-DL4M  który pomożę Ci na start zgarnąć dodatkowe 5,000 UEC  na dobry początek gwiezdnej przygody .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Posiadam Tobii od ponad roku i powiem wam, że w Star Citizen to urządzenie lśni. Można troszkę utrudnić sobie rozgrywkę, używając urządzenia nawet przy celowaniu z broni w trybie FPS, jednak znacząco zwiększa to imersję.
Jedynie przy karabinach snajperskich Tobii jest nie do użytku, przez narzucony czarny overlay podczas celowania.
Do latania niezbędny - moim zdaniem najlepsze urządzenie trackingowe (mając na myśli koszt wygodę i możliwości) rozwiązanie ze wszystkich dostępnych na rynku.

Najfajniejszy moment jak możesz obrócić się, siedząc za sterami statku. Następnie widzisz swoją załogę, która robi coś głupiego za plecami - Bezcenne.

Na załączonym zrzucie ekranu widać jedyną grzeczną osobę na statku.

ScreenShot-2022-03-29_19-44-35-A22.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

The Prophet vZay  WolvesDuo_7b.png.91b79a4dc26563e28e39d184ec15e6dd.png   Wolves of the Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witaj!

Właśnie dostałem na urodziny Tobii eye tracker 5. Mega sprawa. Mam problem i jednocześnie szukam pomocy, ponieważ mam problemy z dobrym ustawieniem Tobii w StarCitizen. Czy ktoś macie jakieś sprawdzone swoje ustawienia? Totalnie nie mogę nic znaleźć w internetach.

Pozdrawiam,

Artur

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobiego ustawia się pod dany ekran i pozycję siedzącą + własne preferencje. Odległość od monitora ma znaczenie i tak samo jaki to monitor , duży , mały czy też może zakrzywiony. 
Trzeba pamiętać że producent z tego co pamiętam zaleca nie większy monitor niż bodajże 27cali. Im większy monitor tym mniej precyzyjnie będzie działać Tobii. Im dalej siedzisz również Tobii będzie mniej dokładny . 

Co do samych ustawień to każdy lubi po swojemu ale ja polecam zmniejszyć czułość na oczach (gaze) kosztem zwiększenia czułości na głowę . Zwiększyć tak samo opóźnienie reakcji oczu . Prócz samej czułości można też manipulować tym jak szybko Tobii ma reagować na nasze ruchy oczu . Przy walce zauważyłem lepiej jest kiedy Tobii ma takiego delikatnego „laga” na oczach . Czasem się zdarza na sekundę przerzucić wzrok w drugie miejsce żeby tylko coś skontrolować podczas gdy jesteśmy w pełni skupieni na celu. I beng w tym momencie jak Tobii ma standartowe ustawienia prawie natychmiastowo samym ruchem oczu kamera podąża za nami . Ja dodałem na to opóźnienie i mi takie coś pasuje . Lekko podkręciłem zakres ruchu głową - wiąże się to też z większymi drganiami przy obracaniu głowy - tzn jak obrócisz głowę to utrzymanie stabilnie kamery jest ciut cięższe bo czułość podkręcona . Aby to zrekompensować w pozycji neutralnej trzeba też podkręcić deadzone czy też tam centerzone tak by patrząc się prosto w ekran nie wzbudzać Tobiego każdym małym drgnięciem głowy . 
 

Reszte ustawień to tak naprawdę jest metodą prób i błędów . Delikatnie podkręć tu delikatnie zmniejsz tam i próbuj wyczuć sprzęt jak Tobie będzie wygodniej - szybko lub wolno . Ja ustawiałem go chyba z 2 tygodnie :D

Jak będę mieć kompa pod ręką to zrobie Ci screeny moich ustawień ale pamiętaj że nie koniecznie te ustawienia będą pod Ciebie pasowały 


Jeżeli zaczynasz przygodę z Star Citizenem a moje materiały Ci pomogły - zachęcam Cię również do skorzystania z mojego  Refferal Linku  STAR-YSQB-DL4M  który pomożę Ci na start zgarnąć dodatkowe 5,000 UEC  na dobry początek gwiezdnej przygody .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podeślesz swoje ustawienia to będzie mi łatwiej już ustawiać wszystko pod siebie 🙂 Potrzebuję jakieś bazy do działania 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Na samym dole już nie robiłem kolejnego screena ale jest ostatnia opcja - autocenter -   włączona 

 

Za wiele od standartowych ustawień pewnie się nie różnią  ale drobne zmiany wystarczą żeby poczuć efekt 

ScreenShot-2024-01-11_15-48-09-DF2.jpg

ScreenShot-2024-01-11_15-48-15-41E.jpg

ScreenShot-2024-01-11_15-48-19-689.jpg

ScreenShot-2024-01-11_15-48-24-9F7.jpg

ScreenShot-2024-01-11_15-48-32-6A1.jpg

Edytowane przez Norbeusz
  • Thanks 1

Jeżeli zaczynasz przygodę z Star Citizenem a moje materiały Ci pomogły - zachęcam Cię również do skorzystania z mojego  Refferal Linku  STAR-YSQB-DL4M  który pomożę Ci na start zgarnąć dodatkowe 5,000 UEC  na dobry początek gwiezdnej przygody .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

Zrzeszenia założone przez graczy

  • Kto jest online?   0 użytkowników, 0 anonimowych, 7 gości (Zobacz pełną listę)

    Brak zarejestrowanych użytkowników online

  • Nadchodzące wydarzenia

    Brak nadchodzących wydarzeń
  • Aktywni użytkownicy

  • Kluby i Fora Citizenów

  • Statystyki społeczności

    • Tematów
      136
    • Odpowiedzi
      644
  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      777
    • Najwięcej online
      985

    Nowy gracz
    lemartes_50050
    Rejestracja
  • Podobne transmisje

    • Przez Sarr
      CitizenCon 2021 - Oglądaj z nami!
      Początek transmisji: 9 Października 2021, godzina 17:00.

      Przed nami największe, doroczne wydarzenie organizowane przez twórców Star Citizen!
      Oceniając z perspektywy gracza, projekt rozwija się dzisiaj szybciej i pełniej niż kiedykolwiek. Nadchodzą poważne i potrzebne zmiany takie jak gameplay medyczny, możliwość lootowania npc i graczy, upragniony przez kosmicznych handlowców refactoring systemu cargo. Do tego ważne technologie jak pełna persystencja oparta na iCache, system Gen12 wprowadzający wydajny rendering Vulkan, Server Meshing umożliwiający zmieszczenie w świecie gry bezprecedensowych ilości graczy, nowe systemy planetarne i wiele, wiele więcej. Na dodatek, CIG kładzie ostatnio nacisk na ukończenie wersji dla pojedynczego gracza, czyli kampanii Squadron 42.
      Jak wypadnie pierwsza w historii, całkowicie cyfrowa wersja CitizenCon, zorganizowana w tej trudnej, pandemicznej sytuacji?
      Jakie zobaczymy panele informacyjne, nowości, zapowiedzi?
      Przekonajmy się wspólnie już wkrótce!
      AKTUALIZACJA: Rozkład jazdy CitCon 2021: LINK
      GDZIE OGLĄDAĆ: Gdy tylko rozpocznie się przed-stream, wrzucimy tutaj duży link . Ale wpadajcie do nas na Discord.
      Plan wydarzenia i upominki do zgarnięcia (kliknij zdjęcia):
       
      Zapraszamy do wspólnego oglądania na naszym społecznościowym Discordzie:
      https://discord.gg/TH3cQkj
      I jak zawsze... do zobaczenia w przestrzeni!
      ~ Commander Sarrivin
       
  • Komentarze w blogu

  • Przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×

Dołącz do Polskiej Społeczności Star Citizen!

|